12.6.2024

Vážení klienti,

naše plánovaná dovolená v létě:

15.-26.7.2024 a 12.-23.8.2024.

Doplňte si prosím chronickou medikaci včas-ještě nyní v červnu, samozřejmě budeme mít zástup, ale jen pro akutní případy.

Přejeme Vám klidné léto!

31.5.2024

Vážení klienti,

konečně jsou dostupné vakcíny proti černému kašli, tetanu a záškrtu, lze je t.č. objednat pouze do ordinace (nejsou dostupné v lékárnách). Nákupní cena vakcíny je 760 Kč, za kterou jsou Vám k dispozici po předchozím objednání i v naší ordinaci. Aplikace je u nás zdarma.

Vakcíny jsou zvlášť vhodné pro těhotné (nejlépe 27.-36.tt., a to v každém těhotenství) - zejména k ochraně novorozence a malého kojence, než může být sám očkován, dále je očkování doporučeno min. 1x za život všem dospělým. Děti mají očkování proti černému kašli v rámci svého povinného očkování.

Zájemci prosím objednávejte se nejlépe SMS/mailem u sestřičky.

11.3.2024

Vážení klienti,

vzhledem k současné situaci, kdy vzhledem k vlažnému přístupu některých rodičů k povinnému očkování kojenců proti pertussi  je zaznamenána výrazně zvýšená incidence onemocnění černým kašlem a mnoho z Vás nám volá s prosbou o očkování proti této nemoci, sděluji následující informace:

-očkování proti černému kašli:  neexistuje jednotlivá vakcína jen proti této nákaze, ale vždy ve spojení s očkování proti tetanu (povinné očkování) a proti záškrtu, ev. i proti dětské obrně.

Doporučuje se 1x za život v dospělosti se nechat revakcinovat, neboť v dětství jsme byli všichni povinně mnohokrát proti této nemoci očkováni. Vhodné je se naočkovat proti pertussi před příchodem miminka do rodiny (naše děti, vnoučata, tvz. Cocoon strategy), tím chráníme zejména novorozence a malého kojence, ti mohou být očkovaní až  od dokončeného 2. měsíce věku a onemocnění u nich probíhá s těžším průběhem, výjimkou nejsou bohužel ani úmrtí miminek na černý kašel.

V dospělosti lze očkovat vakcínou adacel a boostrix od 2 konkurenčních výrobců, obě vakcíny jsou stejné, bohužel obě jsou momentálně ve výpadku. Dle sdělení  Avenieru (největší národní distributor očkovacích látek) bude dostupný boostrix od dubna a adacel od května. Nyní je možno očkovat pouze dětskou kombinovanou vakcínou společně i se složkou proti dětské obrně (boostrix polio).

Očkování proti pertussi je v dospělosti na úhradu pacientem, cena boostrixu a adacelu je stejná cca 760Kč, cena boostri polio 900Kč. V případě zájmu lze poslat recept na vakcínu, Vy si ji vyzvednete v lékárně a přijdete na vakcinaci k nám.

22.2.2024

Vážení klienti,

od 4.března začínáme sezonně očkovat proti klíšťové encefalitidě-zánětu mozku. Jde o velmi závažné onemocnění, které může způsobit smrt, těžké doživotní postižení včetně obrny všech končetin s nutností umělé plicní ventilace, případně „jen“ postencefalitický syndrom (dlouhodobá únava, bolesti hlavy, nesoustředěnost), a to i u dosud zdravého a mladého člověka. Nemoc klíště či jeho nymfa přenese za pár minut trvání přisátí-nymfa je tak malinká, že ji ani nevidíme. Pokud aspoň někdy chodíte do lesa, parku či jste na zahrádce, i vzhledem k tomu, že Česko je endemickou zemí pro klíšťovku, vřele doporučuji se naočkovat. Na toto virové onemocnění totiž není specifická léčba.

Všichni 50+ mají očkování zdarma, ostatním nabízím balíček-nákupní cena vakcíny s aplikací- 1150 Kč. Základní očkovací schema jsou 3 dávky, poté je nutno boostrovat za 3 roky a dále dle věku za 3-5 let. Všechny zdravotní pojišťovny na očkování přispívají z fondu prevence.

Na očkování je nutné být 14 dní zdráv-bez infekčního onemocnění, v den očkování počítejte s šetřícím režimem, nežádoucí reakce většinou nejsou žádné a účinnost je impozantní kolem 98%.

Objednání možno osobně v ordinaci, telefonicky či SMS.

Přejeme krásné jarní dny!

04.10.2023

Vážení klienti,

připomínám možnost objednávání na pravidelné sezonní očkování proti chřipce a COVID-19.

Nově nezáleží, kolik máte dávek COVID očkování (0 až 4), všichni jsou indikovaní k přeočkování 1 dávkou monovalentní vakcíny Comirnaty adaptované proti nyní již od května 2023 převažující variantě Omicron. Jde o vakcínu Comirnaty Omicron XBB 1,5. (Tou očkujeme již od doby její distribude v ČR, čili od září 2023).

Očkování proti sezonní chřipce je již druhý rok potentní tetravalentní vakcínou Efluelda-pojišťovny ji hradí klientům 65+. Dle SPC ji lze aplikovat již u lidí 60+, a to na úhradu pacientem (a to i chronikům, kteří mají nárok na očkování proti chřipce zdarma. Těm můžeme zdarma aplikovat Vaxigrip tetra).

Klienti pod 60 let musí dostat standardní vakcínu-vaxigrip tetra.

Obě chřipkové vakcíny se liší jen obsahem účinné látky - v Eflueldě je 4x násobná. Je určena seniorům, kteří mají již méně reaktivní imunitní systém, tak aby si vytvořili dostatečné protilátky. Nebojte, měli jsem Eflueldy již loni, máme je i my již ozkoušené, nebyly více reaktivní stran možných nežádoucích účinků po očkování.

 Cena za očkování Elfueldou je 1330 Kč, za očkování vaxigripem tetra je 580 Kč, obojí v balíčku: nákupní cena vakcíny plus aplikace.

 Obě očkování lze podat do obou ramen v jeden dne či rozdělit po cca 14 dnech. Na každé očkování musí být klient 14 dní zdráv a bez antibiotik.

 Přejeme Vám krásné podzimní dny

18.09.2023

Vážení klienti,

ve středu 20.9.2023 nám dorazí nové vakcíny proti COVID-19 - inovovaná vakcína Comirnaty na aktuální mutaci koronaviru. Budeme očkovat v pátek 22.9. a poté v úterý 26.9.2023 dopoledne. Pokud byste měli zájem, můžete nás kontaktovat a objednat se. Dle zájmu budeme postupně objednávat na další týdny.

Vakcína je doporučena všem, zejména seniorům 65+, chronicky nemocným, těhotným, zdravotníkům a pracovníkům v soc. službách. Je jedno, zda to bude Vaše první vakcína či jde o přeočkování. Očkování je pro všechny zdarma.

 Vakcíny proti chřipce budou dodávány zač. října, očkovat budeme od poloviny října (aby imunita vydržela cca do března), zatím máme stanovené dny 17. a 18. října a poté 24. a 25.října. Očkování proti sezonní chřipce je doporučeno také všem, zvláště seniorům a chron. nemocným, kteří ho mají zdarma.

 Na obojí se můžete objednávat, nejlépe formou SMS-jméno a vybrané datum, obratem potvrdíme.

 Přejeme krásné babí léto!

11.09.2023

Vážení klienti,

žádáme Vás, až nám budete psát mail, abyste jej směrovaly přímo lékaři či sestře a nepsali to oběma-tím nám zdvojujete práci a můžete se dočkat i různých odpovědí (ať už se týkají termínu objednání či i postupu, neboť sestřička to řeší z pohledu sestry, lékař z pohledu lékaře).

Prosím piště sestřičce, pokud budete chtít objednat návštěvu zde, objednat se k očkování, objednat zdr. pomůcky (pleny).

Lékaři směrujte mail, pokud máte akutní problém či zasíláte zprávu z nemocnice či od specialisty.

Děkujeme za pochopení

28.8.2023

Vážení klienti, na záložce ordinační hodiny byly aktualizovány ordinační hodiny. Jedná se drobnou změnu pouze v pondělí a středu. Změna je platná od 4.9.2023.

9.5.2023

Vážení klienti,

prosíme pacienty navštěvující naši ordinaci s rýmou, kašlem, bolestmi v krku či zvýšenou teplotou, aby měli nasazený respirátor. Pro ostatní ochrana úst a nosu není povinná, je na zvážení každého jedince.

Dále připomínáme, že je nejvyšší čas na očkování proti klíšťové encefalitis. Jde stále o závažné onemocnění, kde není možná kauzální léčba, zejména u vyšších věkových kategorií zanechává  25% trvalé následky, je možné na ni i zemřít, a to i mladý dosud zdravý člověk. Zájemci o booster (posilující) dávku či o nové očkování nechť nás kontaktují co nejdříve.

Plánovaná dovolená v létě: 17.-28.7. a 14.-25.8., bude zástup pro akutní případy, nikoli pro dlouhodobé zdravotní problémy, napsání receptů a vyřízení administr. potvrzení. Prosím objednejte si u nás léky na léto včas.

 Napsání návrhu na lázeňskou péči:

-citace dopisu z MZ:

Z informací, které má Ministerstvo zdravotnictví k dispozici, vyplývá, že ze strany některých ošetřujících lékařů především není reflektována právní úprava obsažená v ustanovení § 33 odst. 1 zákona č. 48/1997 Sb., o veřejném zdravotním pojištění a změně a doplnění některých souvisejících zákonů, v platném znění (dále jen „zákon č. 48/1997 Sb.“). Úpravou tohoto ustanovení došlo od 1. ledna 2022 k rozšíření „aktivní legitimace“ pro podání návrhu na léčebně rehabilitační péči, tak, že nyní má tento krok učinit lékař registrujícího poskytovatele, lékař ambulantního poskytovatele, který ji doporučil, nebo ošetřující lékař při hospitalizaci. Např. v lázeňské léčebně rehabilitační péči tedy platí, že v situaci, kdy lékař příslušné specializace podle vyhlášky č. 2/2015 Sb., o stanovení odborných kritérií a dalších náležitostí pro poskytování lázeňské léčebně rehabilitační péče, dojde k závěru, že má být tato péče indikována jako hrazená z veřejného zdravotního pojištění, vyplní pojištěnci i žádanku o její schválení. Z dikce tohoto ustanovení („…podává…“) pak plyne, že se nejedná o možnost, která je lékaři dána ke zvážení, nýbrž o povinnou součást poskytované péče. Nemělo by tak docházet k situacím, kdy je pojištěnec po indikaci příslušným ambulantním specialistou nucen pouze za účelem vyplnění žádanky navštívit registrujícího praktického lékaře.

K tomu lze citovat z důvodové zprávy: „Zároveň se za účelem zrychlení celého procesu, kdy nástup na lázeňskou péči je nezřídka omezen lhůtami podle přílohy č. 5 zákona č. 48/1997 Sb., navrhuje, aby návrh na její poskytnutí mimo registrujícího poskytovatele zdravotních služeb podal kterýkoliv poskytovatel ambulantních služeb, který je oprávněn ji doporučit podle vyhlášky č. 2/2015 Sb. Tímto odpadne nadbytečná zátěž pro pojištěnce, který je zpravidla po vydání doporučení příslušného ambulantního specialisty nucen navštívit opětovně registrujícího poskytovatele, který vystaví návrh.

 

-čili kdo bude chtít jet do lázní, musí mu vystavit poukaz ten, kdo to "vymyslí"-čili ortoped, neurolog, psychiatr atd.

15.02.2023

Očkování proti klíšťové encefalitis

Od 1.1.2022 pro klienty 50+ zdarma, těm mladším nabízíme balíček vakcína + aplikace za 1065Kč (nákupní cena vakcíny). Nyní v únoru a březnu je vzhledem k vegetačnímu období ideální doba k začátku očkování i přeočkování proti této nebezpečné chorobě.

08.02.2023

Vážení klienti,

konec února/začátek března je ideální doba na přeočkování proti klíšťové encefalitidě (vakcína FSME-IMMUN). Základní schema-3 dávky, poté booster dávka a 3 roky u klientů 60+, ev. a 5 let u mladších. Zkontrolujte si prosím, zda se Vás letos netýká přeočkování, ev. lze nyní v zimě/brzy na jaře i začít očkovat od začátku. Pro klienty 50+ je očkování od 1.1.2022 hrazeno ZP! Objednávky u sestřičky (mailem, telefonicky, při osobní návštěvě). Eliminujte riziko této nebezpečné choroby, celá ČR je endemická oblast pro klíšťovku.

24.01.2023

Vážení klienti,

upozorňujeme zájemce 65+ o posudek o zdravotní způsobilosti k řízení motorových vozidel, že součástí vyšetření (i preventivních prohlídek osob 65-80 let) je i test k odhalení začátečních stadií demence.

 20.12.2022

Vážení klienti,

přejeme Vám všem klidné svátky strávené v kruhu rodiny a hlavně hodně zdraví v novém roce!

2.12.2022

Vážení klienti,

vzhledem k enormnímu množství akutních respiračních onemocnění a pokynu z hygienické stanice Vás upozorňujeme, že vstup do prostoru čekárny i ordinace je možný pouze v respirátoru, a to i pro zdravé jedince.

Děkujeme za pochopení

 20.10.2022

Vážení klienti,

nezapomeňte si včas zarezervovat svou vakcínu proti chřipce, letos odborníci očekávají výraznou vlnu epidemie (absence omezení a respirátorů, virus tu nyní 2 roky byl minimálně a jsou obavy, že letos silně udeří). Nadále očkujeme i proti COVID-19, máme nejnovější  vakcínu proti omikronu BA 4/5. Obojí lze i najednou, jinak s odstupem min. 14 dní.

Věděli jste, že:

- na chřipku zemře v ČR každoročně 4x více lidí než kolik je usmrceno při dopravních nehodách?

-chřipka každoročně postihne cca 20-25% dětí?

-chřipka zvyšuje výrazně i incidenci infarktů a cévních mozkových příhod?

-pokud ji přecházíte či s ní dokonce sportujete, výrazně si zvyšujete pravděpodobnost jejích komplikací-ak. zánětu srd. svalu, zápal plic a zánět mozkové tkáně?

My se sestřičkou jdeme příkladem a každý rok se očkujeme, mimo jiné i proto, že Vám nechceme naší nepřítomností ve chřipkové epidemii způsobit komplikace při hledání jiného lékařeJ.

 13.9.2022

Očkování proti chřipce a COVID-19

 Vážení klienti, zítra ve středu 14,9, nám přivezou vakcíny proti chřipce a COVIDu.

Proti chřipce tradičně vakcína vaxigrip tetra, zdarma pro klienty nad 65 let a mladší pac. s vyjmenovanými chronickými onemocněními. Ostatním nabízíme očkování proti chřipce za úhradu, vakcína zde v ordinaci. Vzhledem k tomu, aby ochrana vydržela po celou chřipkovou sezonu, je vhodné očkovat nejlépe v říjnu a listopadu (nyní v září zcela výjimečně, po individ. domluvě).

Očkování proti chřipce zdarma

Nárok na očkování proti chřipce zdarma z veřejného zdravotního pojištění mají tyto rizikové skupiny:

  • senioři nad 65 let
  • pacienti s chronickým onemocněním srdce a cév, dýchacích cest, ledvin, jater, dále diabetici, pacienti po odstranění sleziny a po transplantaci krvetvorných buněk
  • osoby s vrozenou nebo získanou poruchou imunitního systému, s cystickou fibrózou nebo chronickou anémií
 • osoby umístěné v léčebnách dlouhodobě nemocných, v domovech pro seniory, v domovech pro osoby se zdravotním postižením nebo v domovech se zvláštním režimem

Očkování proti COVID-19

Objednala jsem inovované vakcíny COMIRNATY ORIG/OMICRON BA1 od firmy Pfizer. Poskytují velmi dobrou ochranu proti závažnému průběhu onemocnění a hospitalizaci pro COVID-19, jsou velmi dobře účinné i na všech cca 50 mutací omikronu. Od standardní Comirnaty vakcíny (a ostatních dosud dostupných vakcín proti COVID-19) se liší zvýšenou protekcí proti mutaci omikron. Nejsou určeny pro primovakcinaci. Pokud je tedy mezi Vámi někdo, kdo dosud nebyl očkován proti COVID -19 a nyní by měl zájem, musí se obrátit na očkovací centrum. Naše vakcína je určena pouze k přeočkování, a to po jakékoli vakcíně (Comirnaty, Spikevax, Janssen)-jako 3. či 4. dávka očkování proti COVID-19. Popisované nežádoucí účinky po očkování inovovanou bivalentní vakcínou jsou velmi podobné jako po standardní COVID vakcíně, většina z očkovaných neměla žádné, max. bolest v místě vpichu, teplota do 38st. a únava do 24 hod. po očkování. Vakcíny jsou opět distribuovány v lahvičkách po 6 dávkách, čili je nutné objednání, musíme tvořit z klientů šestice. Je indikovaná pro všechny, kdo se chtějí chránit proti koronaviru, obzvláště je doporučena pro jedince nad 65 let a chronicky nemocné. Očkování není povinné. Je pro všechny zdarma.

 Na každé očkování musí být klient min. 14 dní zdráv-bez rýmy, kašle, teploty atd.

Ještě doplnění:

přeočkování proti COVIDu je doporučeno každému, zejména:

- osobám nad 60 let,

- chronicky nemocným,

- klientům a pracovníkům sociální péče

- zdravotníkům pečujícím o imunosuprimované pacienty.

 Cena za očkování proti chřipce pro samoplátce (vakcína plus aplikace) je 580Kč. 

Objednání při návštěvě ordinace, telefonicky či mailem-stačí jen poslat mail: Mám zájem o očkování chřipka, chřipka/COVID či COVID  a my se Vám ozveme.

9.8.2022

Informace o očkování proti COVID-19

Vážení klienti,

během září budeme opět očkovat proti COVID-19, nejspíše vakcínou od firmy Pfizer, stejná vakcína je pro ev. první až čtvrté dávky. Zatím nejsou jednoznačné informace pro lékaře, koho přesně očkovat,  zda pouze klienty nad 60 let plus chronicky nemocné, či všechny. Informace budeme upřesňovat.

Prosím ohledně očkování  nyní v srpnu nevolejte, seznam zájemců z výše uvedených důvodů zatím nevedeme, nicméně minimálně s chroniky a lidmi staršími 60 let počítáme.

 Očkování proti chřipce standardně cca od 1.10.2022, tetravalentní vakcínou jako vždy, předběžně počítáme s těmi, kdo byli naočkováni loni. Seznam opět zatím nemáme, tady je logistika nicméně o poznání jednodušší.

Lze očkovat i současně (COVID-19, chřipka, prevenar 13).

Očkování proti pneumokoku: kdo jste nad 65 let a ještě jste nedostali vakcínu prevenar 13 (jde o jednorázovou vakcínu 1x za život), můžeme naočkovat kdykoli-toto očkování nemá sezonu.

 3.6.2022

Vážení klienti,

prosíme Vás, abyste si co nejdříve zkontrolovali dostatek léků, které pravidelně užíváte, na léto, kdy budou dovolené a zástup nemusí být z časových důvodů schopen doposílat chronickou medikaci.

Naše plánovaná dovolená v srpnu zatím v řešení.    Děkujeme za pochopení                                  

24.05.2022

Vážení klienti,

 připomínám, že od 1,1,2022 probíhá projekt prevence plicní rakoviny:

 Je určen pro kuřáky či bývalé kuřáky s min. 20 balíčkoroky (20 vykouřených cigaret (1 balíček) denně po dobu 20 let, či 10 cig./40 let, či 40 cig./10 let) ve věkové skupině 55-74 let, nejlépe s ochotou přestat kouřit (není podmínkou). Nutná je ale ochota účastnit se projektu.

Projekt spočívá v tom, že praktik oslovuje potencionální klienty vhodné do projektu či se mu tito klienti sami nabízí. Poté je pošle k pneumologovi, kde jsou tito klienti vyšetřeni-poslech plic, spirometrie, rtg plic, je podepsán souhlas s účastí v projektu a jsou posláni na nízkodávkové CT (násobně nižší radiační zátěž než běžné CT). V případě nálezu je tento pacient ihned řešen-léčen, jinak je sledován v pravid. intervalech včetně zopakování nízkodávkového CT vyšetření plic. Projekt trvá 5 let. Pokud je zachyceno jiné plicní onemocnění, je taktéž ihned léčeno.

Celý projekt je pro klienty samozřejmě zdarma a je provedena opakovaně protikuřácká intervence.

Další informace včetně přínosného videa lze shlédnout na:

https://prevenceproplice.cz/

 Pokud byste měli zájem o účast v projektu a splňujete vstupní kritéria, neváhejte nás kontaktovat.

Projekt zatím není určen pro klienty, kteří nesplňují zadané kritéria-např. jiný věk či menší počet balíčkoroků.

Cílem projektu je zachytit rakovinu plic v počátečním stadiu, kdy je většinou bezpříznaková a dobře léčitelná. Bohužel rakovina plic je zachycena většinou ve stadiích III.-IV., která již v naprosté většině vyléčitelná nejsou.

05.04.2022

Vážení klienti,

připomínáme, že je nyní nejvyšší čas se naočkovat proti klíšťové encefalitidě, což je závažné virové onemocnění, na které není cílená léčba, je možná jen jeho prevence. Může bohužel i zdravého mladého člověka těžce invalidizovat a vzácně i usmrtit. Všichni 50+ mají od 1,1,2022 očkování zdarma, ostatním rádi vakcínu i aplikaci poskytneme (cena vakcíny + aplikace 1030Kč), po ZP je možno žádat při dokončeném očkování a při každém přeočkování příspěvek min. 500Kč.

 28.2.2022

Vážení klienti,

dovolte mi pár aktuálních informací:

COVID-19

-izolace u PCR pozitivních trvá nyní 7 dní (den stěru je den nula), podmínka ukončení izolace je být 2 dny zdráv-bez rýmy, kašle, teploty

-karantény pro COVID-19  byly zrušeny, jste-li však doma či jinak v blízkém kontaktu s pozitivním člověkem, doporučujeme sledovat Váš zdr. stav a v případě jakýchkoli projevů provést PCR vyšetření

-od 1,3,2022 mají všichni-i neočkovaní-1 PCR měsíčně zdarma – ze zdr.pojištění

Očkování proti klíšťové encefalitis:

-od 1,1,2022 mají všichni 50+ očkování proti klíšťové encefalitidě zdarma-vakcína FSME IMMUN, lze se tedy objednat v naší ordinaci, my pak koupíme a dovezeme pro Vás vakcínu a zdarma Vám ji aplikujeme

-klienti mladší (do 50 let)-buď Vám pošleme recept a přijdete na aplikaci k nám, nebo si můžete vakcínu zakoupit přímo u nás, cena i s aplikací je 1030Kč-ušetříte cca 40Kč oproti ceně v lékárně

-klíšťová encefalitis je nemoc, která není kauzálně léčitelná, může rezultovat v trvalé postižení (obrny) i smrt, čili jakákoli prevence proti ní je vítaná

Screening plicního karcinomu

-od 1,1,2022 probíhá v ordinacích praktických lékařů vyhledávání rizikových klientů stran možného plicního karcinomu, pokud jste kuřáci či exkuřáci s 20 balíčkoroky (tedy kouříte/kouřili jste 10cigaret denně po 20 let, 20 cig. po 10 let, 40 cig. po 10 let apod.) a je Vám 55-74 let a nejste dosud sledováni na plicním oddělení, můžete se nám přihlásit, my Vás pošleme na podrobné plicní vyšetření včetně nízkodávkového CT s cílem zachytit raná stadia plicní rakoviny, podle výsledku CT je pak další postup, zachytí-li se u Vás nádor plic, jste ihned léčeni s cílem uzdravení (v pokročilejších stádiích to většinou již nejde), pokud je u Vás zjištěna jiná plicní patologie, zůstáváte ve sledování plicního oddělení

Lázně

od 1,1,2022 změna i zde - veškerou dokumentaci má vypisovat ten, kdo je vymyslí-tedy neurolog, ortoped, psychiatr,atd. , rádi Vám dodáme pro něj výpis z lék. dokumentace, bude-li jej potřebovat.

 28.1.2022

Vážení klienti,

vzhledem k opakovaně se měnícím postupům  v přístupu ke COVID-19 rychlé připomenutí aktuálně platných doporučení:

 1. mám příznaky respiračního onemocnění (rýma, bolest v krku, kašel, teplota, zimnice, únava, bolesti kloubů, ztráta čichu, zvracení, průjem,..) – distančně kontaktuji svého lékaře (telefon, mail) a stanovíme další postup, většinou budete posláni na PCR test, pokud jste jej již neabsolvovali sami

- při potvrzení diagnosy COVID-19 zajistíme další léčbu-postup, vystavíme pracovní neschopnost (PN)

-doba izolace je nyní 5 dní, den stěru na PCR je den 0

-podmínka ukončení izolace je uplynutí min. 5 dní od pozit. PCR plus pacient je  min. 2 dny bez rýmy, kašle, bolesti v krku a teploty

- všichni z Vaší domácnosti jdou do karantény – toto řeší výhradně hygiena

-pokud je Váš PCR test negativní, řešíme léčbu jiné virosy, včetně PN

 1. byl jsem v kontaktu s COVID-19 pozitivním:

-jdete do karantény, na 5 dní, den posledního kontaktu s kovidní osobou je opět den nula

-pozorujete svůj zdr. stav

-pokud jste po 5 dní v pořádku, automaticky jste 6.den volní, doporučuje se nosit ještě dalších 5 dní respirátor FFP2 bez výdechového ventilu, na COVID test se obligatorně v karanténě již nechodí, zejména při COVIDu ve společné domácnosti jej však lze doporučit

-při výskytu jakéhokoli příznaku viz výše jdete na PCR test-očkovaní alespoň jednou dávkou mají 5 PCR testů měsíčně zdarma, ostatní si  jej musí zaplatit, ev. vyžádat PCR žádanku od svého lékaře

-při potvrzení diagnosy COVID-19  viz bod 1, při negativním PCR řešíme jinou virosu

 1. byl jsem pozitivně vytestován antigenním testem v práci

-jde zcela mimo Vás-nastupujete do 5 denní karantény/izolace

-pokud máte příznaky, ad PCR (sám či žádanka od nás-kontaktujete nás distančně)

- pokud nemáte příznaky a chcete se vysvobodit z karantény, negativní PCR Vám karanténu ukončí (dnem obdržení  negativního výsledku PCR testu)

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Očkování proti klíšťovému zánětu mozkových blan

Od 1.1.2022 je pro klienty 50+ hrazené ZP očkování proti klíšťové meningoencefalitis vakcínou FSME- IMMUN – stačí projevit zájem a vakcínu Vám objednáme, koupíme  a zdarma Vás naočkujeme. Vzhledem k tomu, že ČR je endemickou oblastí tohoto viru a onemocnění může zejména ve vyšším věku zanechat trvalé následky a může být i příčinou smrti jedince, toto očkování vřele doporučujeme.

8.12.2021

Vážení klienti,

máme pro Vás další aktuality ohledně COVID-19:

 -interval pro přeočkování (posilovací dávka) byl u lidí 60+ a rizikových zkrácen na 5měsíců

-u ostatních trvá vhodnost přeočkování za 6 měsíců po dokončeném očkování proti COVID-19

-u lidí očkovaných jednodávkovou vakcínou Janssen je stanovena nutnost přeočkování již po 2měsících.

Vzhledem k tomu, že protilátky přetrvávají kratší dobu, než se předpokládalo, neváhejte a dojděte si prosím pro posilovací dávku. Doba dalšího-čtvrtého- přeočkování zatím nebyla stanovena. Přeočkovává se pouze mRNA vakcínami-Comirnaty (f.Pfizer) a Spikevax (dříve Moderna), a to u lidí primovakcinovaných jakoukoli jinou vakcínou. Jde o 1 dávku, dostanete hned další  mezinárodně platný certifikát.

Od 1.1.2022 je zkrácena platnost certifikátu o očkování proti COVID-19 na 9měsíců od dokončeného očkování či podané posilující dávky.

Vzhledem k situaci, kdy se onemocnění nekontrolovatelně komunitně šíří v populaci, je očkování proti němu naše nejlepší obrana proti této nemoci.

Na očkování musíte být 14 dní zdrávi, jediná kontraindikace je anafylaktická reakce na očkování proti COVID-19 v minulosti (anafyl. reakce na jakékoli jiné očkování se řeší individuálně, nejčastěji vakcinací za krátkodobé hospitalizace). Po 3. dávce většinou není žádná nežádoucí reakce, max. bolest v místě vpichu.

Na očkování se můžete po splnění výše uvedených kritérií objednat u nás, očkujeme nyní 4x týdně vakcínou Comirnaty.

 15.11.2021

Aktuality ohledně COVID-19

Vážení klienti, jistě vnímáte opětovné výrazné zhoršování epidemiologické situace ohledně nákazy COVID-19. Věnujte prosím pár minut krátkému shrnutí aktuáních postupů.

 1. Mám příznaky COVID-19

Pokud máte některé příznaky, které vídáme u infekce COVID-19-tedy kašel, zvýšená teplota, ale i rýma, bolest v krku, zvýšená únava, bolesti kloubů, svalů a celého těla, kontaktujte nás prosím distančně-telefonicky či mailem. Zpravidla budete zasláni na PCR test a domluvíme další postup.  Každopádně prosím zůstaňte v domácí izolaci a léčte se jako při běžné virose-postel, horký čaj, vitaminy, léky proti teplotě, rýmě a kašli.

 1. Byl jsem v kontaktu s COVID-19 pozitivní osobou

Pokud nemáte aspoň 14 dní od ukončeného očkování proti COVID-19, půjdete do karantény. Kontaktujte prosím hyg. stanici, oni Vám jsou povinni vystavit žádanku na PCR test, na který se dostavíte 5.-7.den po onom kontaktu, bude-li PCR negativní a Vy po celou dobu bez obtíží, karanténa se ukončí po 7 dnech počítaje ode dne následujícího po onom kontaktu.Výjimečně, pokud již nestihnete PCR test 5.-7. den, trvá karanténa 14 dní-bez PCR testu. Případnou pracovní neschopnost-karanténní neschopenku – Vám vystaví výhradně KHS (praktický lékař po opakovaném zneužívání situace ze strany veřejnosti  karanténní neschopenku již od 25.10.2021 není oprávněn vystavovat). Nás budete kontaktovat pouze v případě, že vyvinete příznaky suspektní z COVID-19 infekce (kašel, teplota atd.), jinak karantény řeší výhradně hyg. stanice.

Pokud máte aspoň 14 dní po ukončeném očkování proti COVID-19, nic z výše uvedeného se Vás netýká, normálně chodíte do práce atd., nikoho nekontaktujete. Doporučuji ale sledovat svůj zdr. stav a v případě jakýchkoli příznaků viz výše nás kontaktovat, vystavíme Vám žádanku na PCR. Doporučuji také omezit společenské kontakty – zejména návštěvy seniorů a zranitelných osob. Ze zkušenosti COVIDem onemocní často i plně očkovaní jedinci, mají-li ve společné domácnosti COVID pozitivní osobu (dnes je to nejčastěji dítě), naštěstí ale mají očkovaní jen velmi lehký průběh-např. jen pár dní rýmu.

 1. Chci se očkovat/přeočkovat proti COVID-19

Opět očkujeme v plném proudu, aktuálně výhradně vakcínou Comirnaty od firmy Pfizer, která je dle mého názoru nejlepší. Očkujeme jak 3.dávky, tak nové zájemce o očkování. Vakcínu Comirnaty lze aplikovat po jakékoli i jiné vakcíně proti COVID-19, nejčastěji např. po vakcíně od firmy Astra Zeneca.Přeočkováváme jednou dávkou, jako primovakcinace jsou stanoveny nadále 2 dávky v rozestupu ideálně 21-23 dní.

Očkujeme minimálně 2x týdně, nutno se objednat u sestřičky, potřebujeme vždy 6 zájemců na 1 lahvičku.

Mezinárodní certifikát o prodělaném očkování každému hned posíláme na mail, ev. vytiskneme-cena 5Kč.

20.10.2021

Vážení klienti,

již máme potvrzenou dodávku vakcín Comirnaty (od firmy Pfizer) k očkování proti COVID-19 - den závozu bude 3.11.2021. Už jsme Vás začaly objednávat na 4.11., nutno vždy denně počet očkovaných v násobku 6. Přijímáme objednávky od nových zájemců o očkování, nyní lze již po 6M po ukončeného očkování. Nabízíme vakcínu všem, i těm dosud neočkovaným či zde neregistrovaným. Očkování je nejlepší možná obrana proti světové pandemii.

19.10.2021

Očkování proti COVID-19-posilovací dávky

Dnešní informace ohledně časového rozestupu jednotlivých dávek:

Ode dne 18.10.2021 se zkrátil minimální interval pro podání posilovací dávky z osmi na šet měsíců.

Nově lze tedy podat posilovací dávku nějdříve po šesti měsících od ukončeného základního očkovacího schematu (tj. jako třetí dávku, v případě Jannsenu jako druhou dávku).

Jako posilovací dávku lze použít buď Pfizer, nebo Modernu (bez ohledu na to, kterou očovací látkou bylo realizováno základní schema).

V naší ordinaci začneme očkovat vakcínou Pfizer (3., (2. po Jannsenu), ale i 1. dávky jako primoočkování u těch, kdo dosud proti COVID-19 očkováni nebyli) hned, jak to bude možné.

V současné době se finalizuje otázka distribuce vakcíny, je opakovaně přislíbeno, že do ordinací PL budou vakcíny zavezeny začátkem listopadu.

Kdo má zájem o očkování vakcínou Pfizer a dosud není na našem podzimním seznamu zájemců, prosím kontaktujte nás - nejlépe mailem.

Pro další informace sledujte náš web, po zavezení vakcíny Vás budeme kontaktovat ohledně konkrétního termínu očkování.

 Očkování proti chřipce

Pokud by měl ještě kdokoli zájem, prosím kontaktujte nás, vakcínu je t.č. ještě možné doobjednat.

 Očkování proti chřipce a COVID-19 lze aplikovat v 1 den či s odstupem 14 dní od sebe.

11.10.2021

Vážení klienti,

chceme Vás informovat o změně skladby naší ordinační doby: ta zůstává stejná, jen jsou nově vyčleněny hodiny pro pacienty s akutními obtížemi, stále platí, že je nutné se vždy objednat, a to i u akutních obtíží, jsme schopny Vám nabídnout termín ještě týž den.

Děkujeme za pochopení a těšíme se na další spolupráci.

Ordinační doba

Po 7-11 objednaní zdraví, bez resp. infektu                                     11-13 objednaní s akutními obtížemi

Út 8-12 objednaní zdraví, bez resp. infektu                                      12-14 objednaní s akutními obtížemi

St 7-11   objednaní zdraví, bez resp. Infektu                                     11-13 objednaní s akutními obtížemi

Čt 12:30-16:30 objednaní zdraví, bez resp. infektu                        16:30-18:30 objednaní s akutními obtížemi

8-11   objednaní zdraví, bez resp. infektu                    11-12 objednaní s akutními obtížemi       12-14 závodní péče, administrativa, návštěvní služba

01.10.2021

Očkování proti chřipce

Nově je nabízíme u nás v ordinaci i pro ty, kdo je nemají hrazené ze zdr. pojištění, čili mladší lidé a lidé bez chron. onemocnění. Neboť vakcíny v lékárnách budou spíše jen v některých a sporadicky, nabízíme balíček vakcína (máme dle mého názoru tu nejlepší: Vaxigrip tetra) a aplikace za 530 Kč (samotná vakcína stojí 330Kč). Prosím všechny, a to i ty, kteří mají na očkování nárok zdarma, aby si –pokud tak dosud neučinili- svou dávku objednali u nás nejpozději do 10.října včetně (mailem, telefonicky či při návštěvě ordinace), pokud tak neučiní, nebudeme pro ně letos již vakcínu mít.

24.09.2021

Vážení klienti,

žádáme zájemce o podání 3.dávky očkování proti COVID-19 (musí být min. 8měsíců od ukončeného očkování-certifikátu), aby se nám nahlásili v ordinaci. Budeme objednávat vakcínu Comirnaty od firmy Pfizer, min. počet zájemců je 30.

Zatím během října začnou splňovat vstupní podmínky ti, kdo byli očkováni v ČR jako první, tedy lidé 80+.

Očkování u nás předpokládáme zač. listopadu-od té doby by mělo jít objednat vakcínu Pfizer do ordinací PL.

Děkujeme za spolupráci

23.09.2021

Vážení klienti,

polovina námi objednaných vakcín proti chřipce nám již dorazila, budeme jako každoročně zdarma očkovat seniory a chronicky nemocné, a to od října (aby imunita vydržela na vrchol chřipkové sezony, tj. únor) . Druhá část vakcín by měla dorazit do poloviny října. Ti z Vás, kteří mají zájem o očkování (klienti 65+, diabetici na léčbě, kardiaci, klienti s chron. plicními chorobami atd.), prosím kontaktujte nás nejlépe mailem a obdržíte od nás přesný termín očkování. Ostatní zájemci, kteří nemají nárok na očkování proti chřipce zdarma, nás mohou kontaktovat, pošleme jim e-Rp a pak přijdou na aplikaci vakcíny k nám, aby všichni, kdo nechtějí onemocnět chřipkou, mohli být očkováni.

20.09.2021

Informace ohledně 3.dávek očkování proti COVID-19

 

MZ dočasně povoluje použití registrovaných léčivých přípravků Comirnaty (Pfizer / BioNTech) a Spikevax (dříve COVID-19 Vaccine Moderna) jako  posilovací třetí dávku v rámci očkovacího schématu proti onemocnění covid-19 způsobem, který není v souladu s rozhodnutím o registraci (registrace ve dvou dávkovém schématu).

Třetí  dávku  může dostat pacient, který má dokončené základní očkovací schéma takovými léčivými přípravky, které lze uznat za účelem vystavení certifikátu o provedeném očkování.

Pro podání třetí dávky jsou určeny mRNA vakcíny (Comirnaty a Spikevax)

 

1.POSILOVACÍ DÁVKA

Posilovací dávka vakcíny se podává pacientům nejdříve po uplynutí 8 měsíců od dokončení základního očkovacího schématu (interval 8-12 měsíců po poslední dávce zákl. očkování).

Posilovací dávka není omezena na určitou skupinu osob (lze tedy podat každému zájemci, ovšem ne dříve, než za 8 měsíců po ukončeném očkování základním očkovacím schématem).

Doporučena je zejména pro:

 • seniory ve věku 65+ let
 • osoby umístěné ve zdravotnických zařízeních poskytovatele dlouhodobé lůžkové péče nebo v domovech pro seniory, anebo v domovech pro osoby se zdravotním postižením nebo v domovech se zvláštním režimem,
 • osoby s chronickými onemocněními s predispozicí k těžkému průběhu nemoci covid-19,
 • zdravotníky a pracovníky v zařízení sociálních služeb, kteří v minulosti onemocnění covid-19 nikdy neprodělali.

Posilovací dávku lze podávat nejdříve od 20. 9. 2021.

2.DODATEČNÁ DÁVKA

To by mělo být převážně prováděno mimo ordinace praktických lékařů.

Dodatečná dávka se podává nejdříve po uplynutí 4 týdnů od dokončení základního očkovacího schématu (vakcíny Comirnaty, Spikevax nebo Vaxzevria). Ministerstvo nevylučuje podání dodatečné dávky těm pacientům, kteří byli očkování jedno dávkovou vakcínou Janssen (Johnson & Johnson).

Podání dodatečné dávky vakcíny je určeno těm pacientům, u kterých bylo dokončeno základní očkovací schéma a u nichž byl diagnostikován alespoň jeden z následujících zdravotních stavů:

 • středně těžká a těžká imunosuprese,
 • středně těžký nebo těžký primární imunodeficit,
 • pokročilá nebo neléčená infekce HIV nebo stav vyžadující imunosupresivní terapii, a to za podmínky, že tento způsob použití předmětných léčivých přípravků je dostatečně odůvodněn vědeckými poznatky.

Dodatečnou dávku lze podat pouze na základě doporučení lékaře pracoviště, které se zabývá léčbou některého z výše uvedených stavů.

Do konce tohoto týdne předpokládáme ještě další upřesnění ohledně očkování.

Shrnutí:

 1. posilovací dávky se budou týkat postupně těch, kteří mají 8M od dokončeného očkování (nejdříve 80+ atd.), od konce října půjde do ordinací PL objednat vakcínu od f. Pfizer, bude nutné vzít min. 30 dávek, tj. pro 30 lidí, denní počet naočkovaných jedinců každopádně bude muset být násobkem čísla 6. Očkování nemusí být přesně za 8M, stačí dodržet interval 8-12 měsíců.

06.09.2021

!!! Pozor, důležité!!!

Vážení klienti,

Vzhledem k stále narůstajícímu množství telef. hovorů do ordinace, kterých je až 200 během denní ordinační doby, se z mé sestřičky stala defacto  telefonní operátorka, neboť drtivou většinu pracovní doby tráví vyřizováním Vašich telef. požadavků a dotazů. Sestra pak naprosto nemá čas na svou vlastní práci-odebírání krve, starání se o klienty přítomné v čekárně, provádění labor. vyšetření (CRP, Quick atd.), očkování a jiné důležité úkony.

Také z Vašeho pohledu jste si jistě všimli, že linka do ordinace je neustále obsazená a jen těžko se k nám dá dovolat. Nehledě na to, že když s někým nutně potřebujeme mluvit my, trvá často přes 30-60 minut, než se nám podaří těch 9 cifer vytočit, aniž by někdo volal nám, čímž nám volané číslo shodí.

Důrazně Vás proto žádáme, abyste respektovaly tato nově zavedená pravidla:

 1. Pokud voláte ohledně objednávání, sdělení labor. výsledku či ohledně PN, využijte prosím vyhrazené hodiny pro telefonování do ordinace: denně 9-12hod., jen ve čtvrtek 14-17 hodin.
 2. Pokud se chcete dozvědět aktuality ohledně očkování (chřipka, COVID-19), nevolejte, ale sledujte naše webové stránky ordinacedonovalska.cz
 3. Pokud si chcete objednat inkontinenční pomůcky či léky, které dlouhodobě berete, použijte mail či SMS, Léky Vám budou poslány na telefon, u léků na tlak prosím uveďte poslední min. 3 hodnoty TK z domácího měření a vězte, že pokud jsou hodnoty TK uspokojivé, léky Vám 1x za půl roku pošleme, 1x Vás chceme vidět osobně v ordinaci.
 4. Pokud máte akutní zdr. problém a žádáte konzultaci či domluvení vyšetření v ordinaci, prosím volejte v ordin. Době
 5. Pokud máte projevy respiračního onemocnění-vždy před návštěvou ordinace prosím volejte

Děkujeme za pochopení

Očkování proti chřipce

Plánujeme očkovat cca od 1,10,2021, sledujte web ohledně aktuálních informací, zatím nemáme vakcíny, čili nikoho ještě neobjednáváme.

 Očkování proti COVID-19

Vzhledem k tomu, že všichni naši klienti, kteří očkování výslovně několikrát neodmítli, jsou již dávno naočkovaní, žádné další vakcíny tedy neobjednáváme a očkovat t.č. neplánujeme. Ohledně ev. třetích dávek, které se dle dosavadních informací zatím asi budou týkat seniorů nad 60 let, zdr. pracovníků a pracovníků v soc. službách, nejsou ještě známy bližší informace, prosím sledujte náš web.

13.07.2021

Očkování proti COVID-19

Tento týden do 16.7.2021 očkujeme poslední první dávky Moderny-možno přijít kdykoli 8-11 či ve čtvrtek 13-16 hodin, druhé dávky budeme přeočkovávat v týdnu od 2.8.2021.

Dále máme stále jednorázové Johnsony- ty budou k dispozici do 31.8.2021.

13.07.2021

Nově máme smluvní vztah s : 

od 1.4.2021 máme smlouvu i s Revírní bratrskou pojišťovnou a registrujeme její klienty.

 14.06.2021

Dobrý den, vzhledem k centrálnímu výpadku systému ISIN ve čtvrtek 10.6.2021 nedostali někteří z Vás certifikáty o očkování. Vše jsem dnes zadala po jednotlivcích opět do systému (je to od státu super takto plýtvat časem lékaře a plánovat odstávku na všední den a nikomu to neříct). Váš certifikát je k vytištění na ocko.uzis.cz.

 Podrobněji:

Záznam o provedené aplikaci 1. i 2. očkovací látky je možné si zobrazit a vytisknout na webových stránkách Očkovací portál občana na ocko.uzis.cz. Přihlášení probíhá pomocí rodného čísla a občanského průkazu. (Přihlášení je možné pouze pro osoby, které absolvovali očkování, či test a uvedli číslo mobilního telefonu.) Na telefonní číslo pak přijde bezpečnostní kód, který umožní přístup. Po úspěšném přihlášení se zobrazí osobní karta, kde v horní části naleznete kontaktní údaje. Ve spodní části pak naleznete jednotlivá očkování, včetně informací o zaznamenaných očkovacích dávkách.

Po aplikaci 1. dávky obdržíte v místě očkování kartičku se základními údaji o aplikaci první dávky (datum, název vakcíny, šarže…) a termínem dávky druhé. I tato kartička slouží jako potvrzení o absolvování 1. dávky očkovací látky. Po aplikaci 1. i 2. dávky je certifikát zároveň zasílán na e-mail, který jste při registraci na očkování zadávali. Od 7. 6. 2021 bude rozesílán už jen email s informací, že certifikáty je možné si vyzvednout na webových stránkách Očkovací portál občana na ocko.uzis.cz.

Papírové potvrzení mohou lidé na vyžádání dostat také v očkovacích centrech, doklad o vakcinaci může vystavit také praktický lékař, který očkování provedl.

Web ocko.uzis.cz zobrazuje také výsledek posledního antigenního či PCR testu. Zájemci o tento certifikát musí pro přihlášení použít jednu z možností elektronické identity, například občanský průkaz s čipem nebo bankovní identitu.

Souhrnný návod, jak postupovat krok za krokem v případě potřeby získání certifikátu o provedeném očkování, popř. provedeném testu, či prodělaném onemocnění naleznete na odkazu: www.uzis.cz/res/file/covid/covid-19-ockovaci-portal.pdf.

V případě individuálních problémů se obraťte podporou CRS prostřednictvím e-mailu covid-podpora@nakit.cz nebo na informační linku 1221, která je v provozu denně od 8:00 do 19:00 hodin.

 

03.06.2021

Milí klienti naší ordinace,

jsem moc ráda, že můžu oznámit, že vakcín proti COVID-19 máte poprvé dostatek. Protože máme většinu (zejména starších klientů již naočkovaných), apelujeme hlavně na ty, kteří prodělali COVID-19 začátkem roku a nemohli tedy být od jara očkováni, a na mladší ročníky: přijďte se prosím naočkovat, ať se v září zase neopakuje lockdown a další restrikce.

Očkujeme 3 typy vakcín:

-„stará dobrá“ Astra Zeneca, mj. výborně účinná i proti britské a částečně i brazilské mutaci (od prosince v ČR převládá nakažlivější britská mutace koronaviru), 

-nově Johnson and Johnson-jednodávková vektorová vakcína-kdo chce jet v létě do zahraničí, 14 dní od očkování má certifikát,

-nově Moderna-genová vakcína, na stejném principu jako Pfizer, zde nutné přeočkování po 4-6 týdnech.

 Protože stále jsou lahvičky v pandemickém balení-vícedávkově-pro 6-13 pacientů, musíme podle toho uzpůsobit aplikaci-po načatí lahvičky je nutné vše vyočkovat u Johnsona do 3 hod. a u Moderny do 6 hodin, proto je nutné mít vždy na očkování objednání.

Očkujeme všechny zájemce nad 18 let, kteří dosud očkovaní na COVID-19 nebyly, mají zdravotní pojištění v ČR, od ev. prodělání COVID-19 uplynulo min. 90 dní (od pozitivity), nemají v anamnéze anafylaktickou reakci na cokoli a nemají t.č. akutní horečnaté onemocnění.

Lze naočkovat i zde neregistrované pacienty, Vaše známé a příbuzné, prostě kohokoli, aby vakcíny nepřišly nazmar.

Těšíme se na Vás.

Objednání na očkování nejlépe mailem, ev. telefonicky.

31.05.2021

Očkujeme proti COVID-19 každého zájemce nad 18 let!

I neregistrované pacienty. Máme vakcín konečně dostatek a většinu klientů (zejména 50+) naočkovaných, tak vakcíny nabízíme i mladším. Jsme schopni očkovat ihned, ale musíme mít vždy dost zájemců na načatí lahvičky-cca 13 lidí. Proto je nutné nás nejdříve kontaktovat a zapsat se do pořadí. Blíží se dovolené a pokud plánujete pobyt v zahraničí, lze již 22 dní od podání 1.dávky očkování využít výhody pro očkované.

28.05.2021

Informace k očkování proti COVID-19

Informace k očkování 2. dávek vakcíny Astra Zeneca proti  onemocnění COVID-19:

- klienti očkovaní v březnu jsou nyní obtelefonováváni ohledně termínu na 2. dávku, které jsou naplánovány od 8.6.-14.6.2021

- klienti očkovaní 8.4.2021 první dávkou jsou nyní taktéž obtelefonováváni ohledně 2. dávky, která je plánována na 7.7.2021

- klienti očkovaní v květnu mají automaticky na kartičce termín a čas přeočkování-v první polovině srpna.

 Doporučené rozestupy od obou dávek vakcíny je u Astra Zenecy 84-91 dní, čili 12-13 týdnů. Jsou-li dávky aplikované v tomto intervalu, dojde k max. tvorbě protilátek proti COVID-19.

Informace k očkování proti COVID-19

Vektorové vakcíny versus trombosy

Současná situace je taková, že existuje (zatím nepublikované) doporučení Vakcinologické společnosti očkovat od 60let výše. Závazné je ovšem rozhodnutí EMA a SPC, které umožňuje očkovat od 18 let.

Pacient by měl být poučen o tom, že vzácný nežádoucí účinek může nastat, pořád platí, že souhlas dostačuje ústní.

Samozřejmě pokud bude vydáno oficiální rozhodnutí (ministerstvo), že se zakazuje očkovat mladší 60ti let, tak pak skutečně nepůjde očkovat těmito vakcínami klienty mladší 60 let.

Cituji:

Ministerstvo zdravotnictví nevydalo stanovisko, které by stanovilo věkové omezení 60+ pro možnost aplikace očkovací látky Vaxzevria a Janssen. V médiích bylo zveřejněno pouze doporučení České vakcinologické společnosti, které Ministerstvo zdravotnictví neschválilo.

 Aktuálně se Ministerstvo zdravotnictví i nadále řídí stanoviskem Evropské lékařské agentury (EMA), která vydala pokyn, aby mladší osoby byly před samotným očkováním poučeny o riziku a možných nežádoucích účincích, což je součástí SPC Vaxzevrie i Janssenu. Pokud má pacient o očkování výše uvedenými očkovacími látkami zájem, může být naočkován.

 

S pozdravem

 

Mgr. Lenka Hynštová

Centrální tým pro koordinaci očkování proti onemocnění COVID-19

 

 

25.05.2021

Vážení klienti,

blíží se termín přeočkování na COVID-19 pro první várku lidí u nás očkovaných 16.3.2021-31.3.2021.

Postupně Vás obtelefonujeme a pozveme na určitý čas – očkovat budeme ve dnech 8.6. až 11.6.2021, tak, abyste dostali druhou dávku vakcíny 12-13 týdnů po první a měli tak maximální imunitu proti onemocnění.

Prosím dodržte dané časy k očkování, je to pro nás opravdu logisticky náročné.

Před očkováním je nutné být min. 14 dní zdráv, bez antibiotik, nesmíte být v karanténě. Pokud jste prodělali v době od naočkování první dávky COVID-19 (já nevím o nikom takovém) či měli těžší  reakci po první dávce‚ (taktéž o nikom nevím), je nutno nám to předem nahlásit a domluvit se na dalším očkování za delší čas či v očk. centru.

V případě, že budete v době očkování nemocní, je nutné druhou dávku posunout, až budete min. 14 dní zdrávi.

K očkování je nutné mít připravený na papíře napsaný mail na Vás či Vaše blízké, na který Vám pak bude po spárování s SMS zprávou, kam Vám přijde kod pro otevření certifikátu, poslán certifikát.

19.05.2021

Vážení klienti,

žádáme Vás, abyste si zkontrolovali zásoby své chronické medikace na celé léto a ještě nyní v květnu a červnu si zažádali o její ev. doplnění-i my již budeme mít po roce dovolenou, sjednaný zástup bude jen pro akutní případy (akutní bolest na hrudi, akutní bolest břicha atd.), nikoli pro posílání receptů.

Děkujeme za pochopení

 OČKOVÁNÍ proti COVID-19

V naší ordinaci očkujeme denně každého zájemce nad 40let, kdo ještě není rozočkovaný z očkovacího centra. Očkovaní již mají nyní určité výhody, které se ještě rozšíří s plánovaným letním cestováním a rozšířením možnosti naočkovat se. Využijte prosím této možnosti, očkování je jediná možnost k návratu k téměř normálnímu stavu. T.č. jsou např. očkovaní již po 22 dnech od 1.dávky zproštěni nutnosti PCR/Ag testů při návratu ze zahraničí (čili ještě v době, kdy nemají dokončené očkování a nevlastní certifikát).

Informace z dnešních Seznam zpráv:

První dávka: levnější návrat do země

Lidé, kteří mají 22 dnů po první dávce vakcíny, se už nemusí testovat při návratu do České republiky z některých zemí, kde jinak platí podmínka negativního antigenního nebo PCR testu před příjezdem do vlasti a následně nutnost podstoupit další PCR test po návratu.

Bez nutnosti karantény a testů je umožněn návrat po první dávce očkování ze zemí středního a vysokého rizika. Tedy například z Finska, Irska, Norska či Portugalska, které jsou v oranžovém pásmu středního rizika. Stejně tak i z oblíbených letních destinací, jako je Řecko, Španělsko či Itálie, které jsou v seznamu zemí s vysokým rizikem.

Při současných cenách testů tak může už první dávka očkování ušetřit lidem kolem dvou tisíc korun za antigenní test v cizí zemi před návratem a PCR test po návratu do Česka.

Podle informační linky 1221 přitom jako doklad stačí malá kartička, kterou dostávají očkovaní po první dávce.

Současně po první dávce očkování mohou Češi vycestovat bez dalších podmínek do Maďarska nebo do Slovinka - v případě této země ale platí pouze vakcíny od Johnson & Johnson nebo AstraZeneca. Podle dřívějšího vyjádření ministra zahraničních věcí Jakuba Kulhánka by přitom měli následovat v budoucnu i další země, jako je Rakousko, Německo, Polsko či Slovensko.

Vyjma cestování ale v současnosti jedna dávka očkování žádné další výhody nepřináší.

11.05.2021

Vážení klienti, ode dneška lze očkovat v naší ordinaci všechny zájemce 40+!!!

Seniory, kteří vakcínu neodmítli,  již máme všechny naočkované (částečně zde, částečně v očk. centrech). Nyní aktivně obvoláváme věkovou kategorii 50+, u které vidíme, že není ještě naočkovaná a nemá rezervaci již konkrétního termínu jinde. S puštěním dalších mladších ročníků na centrální úrovni nabízíme jejich rychlé naočkování zde-dokud budeme mít vakcíny. Stačí jen zavolat a přijít a již za 14 dní po vakcinaci máte 80% ochranu proti COVID-19.

Klienti očkovaní v březnu a dubnu:

Prosím nepište/nevolejte ohledně vakcín, druhé dávky jsou přislíbeny, až dorazí, objednáme Vás opět telefonicky na určitý čas. Interval od první dávky je ideálně 12-13 týdnů.

03.05.2021

Vážení klienti,

dnes jsme dostaly informaci, že zítra ráno nám budou zavezeny další vakcíny proti CoVID-19, opět od firmy Astra Zeneca-100dávek.

Naočkovat můžeme komukoli, kdo splňuje centrálně daná kritéria: věk 55+ či přítomnost vyjmenovaných chronických onemocnění:

Diagnózy a zdravotní stavy s vysokým rizikem těžkého průběhu covid-19:

1.Hematoonkologičtí pacienti mimo interval intenzivní terapie; hematologičtí pacienti s imunodeficitem (vrozeným, získaným či terapií navozeným), nebo s významnou trombofilií. Definitivní vhodnost vakcinace posoudí vakcinující lékař, nebo specialista hematolog.

2.Pacienti se solidními nádory, u kterých probíhá nebo je plánována protinádorová léčba, nebo byla ukončena před méně než 12 měsíci. U onkologických pacientů je vhodné k vakcinaci proti COVID-19 vyžádat doporučení onkologa.

3.Závažné akutní nebo dlouhodobé onemocnění srdce (pacient je v péči specializované ambulance, např. srdeční selháni, ischemická choroba srdeční, chlopenní vady, kardiomyopatie, onemocnění plicní cirkulace, nemocní po plicní embolii)

4.Závažné dlouhodobé onemocnění plic (pacient je v péči specializované ambulance nebo je léčen podáváním kyslíku v domácím prostředí).

5.Pacienti s diabetem (cukrovkou) léčeným inzulinem

6.Osoby s obezitou (BMI > 40 kg/m²)

7.Pacienti s jakýmkoliv jiným závažným onemocněním zvyšujícím významně riziko vzniku těžkého průběhu COVID-19 na základě klinického rozhodnutí ošetřujícího a/nebo praktického lékaře. U pacientů v péči specializovaných pracovišť je vhodné k vakcinaci proti COVID-19 vyžádat jejich doporučení.

 

Vzhledem k organizaci očkování prosíme všechny zájemce, kteří splňují výše popsaná kritéria, aby nám kontaktovali mailem a obratem dostanou termín k očkování.

Vakcíny jsou bezpečné a účinné, nenechte se prosím ovlivnit kampaní iniciovanou antiočkovacími skupinami. My samy jsme v březnu naočkovaly 125 lidí, bez vážnější nežádoucí reakce, bez trombosy. Očkování je jediná šance na návrat k téměř normálnímu životu, jaký známe z doby předkovidové.

Podmínky očkování:

-14 dní před očkováním zdráv-bez akutního respiračního onemocnění, bez antibiotik

- odstup min. 14 dní od jakéhokoli jiného očkování (tetanus, klíšťovka, žloutenka, pneumokok..)

-ne těhotné a kojící, děti

- nebyla v minulosti anafylaktická reakce na cokoli-tito lidé se mají dle doporučení očkovat pouze v očkovacích centrech

- min. 90 dní od PCR/Ag pozitivity COVID -19, pokud jste toto onemocnění již prodělali

Pokud již máte termín v očkovacím centru, doporučuji absolvovat očkování tamtéž, v případě, že jste zatím jen registrovaní a termín nemáte, je možné naočkovat zde.

29.3.2021

Vážení klienti,

registraci na očkování u nás dnes musíme zastavit-všechna volná místa obsazena včetně náhradníků. Další registraci spustíme, až budeme vědět, že budeme mít k dispozici další vakcíny.

Pacienti 65+ a mladší chronicky nemocní se mohou registrovat v Centrálním reg. systému a nechat se naočkovat v očkovacím centru, která na rozdíl od praktiků vakcíny mají.

24.3.2021

Vážení klienti,

během posledních pár dní jsme naočkovaly přes 100 pacientů proti COVID-19, vše proběhlo bez větších obtíží, nikdo naštěstí neměl žádnou těžší nežádoucí reakci na očkování. Slušnou imunitu budou mít dotyční za 14-21 dní od aplikace první dávky očkování.

Na duben plánujeme doočkování seniorů a chronicky nemocných, kteří minulý týden nemohli např. pro nemoc, bude 30míst plus 10 náhradníků. T.č. již máme 17 míst zaplněných. Čili je ještě možnost pro pár z Vás se k nám na očkování přihlásit-nejpozději do konce března. Očkovat plánujeme 7.4. či 8.4.2021.

Zatím platí kritéria jako od 1.3.2021, čili senioři nad 70let a vyjmenované skupiny chronicky nemocných, kde došlo k zpřísnění kritérií. Budeme řešit individuálně.

 

Dále ode dneška budou ambulantní specialisti poskytovat kody svým chronickým pacientům indikovaným k přednostnímu očkování proti COVID-19 a tito se budou moci skrz ně hlásit do Centr. registračního systému a budou pak naočkováni tamtéž. Tyto kody nevydávají praktičtí lékaři.

16.3.2021

Vážení klienti,

Tak dnes vakcíny dorazily a první z Vás jsme již naočkovalyJ. Zatím nebyl žádný problém,tedy kromě vykazování, ale i to již bude snad v pořádku.

Těšíme se na Vás, nemějte obavy, vakcíny Astra Zeneca je opravdu kvalitní, jsou jí naočkováni i všichni 4 naši prarodiče 70+.

Poslední volná místa (někteří přihlášením do centr. registru vypadli od nás) na tuto rundu dodávky vakcín!!!

15.3.2021

Vakcíny proti COVID-19 na cestě!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Usmálo se na nás štěstí a mezi 900 praktickými lékaři v Praze jsme se dostali mezi 35 vyvolených, kteří tento týden dostanou vakcíny!!! Děkujeme všem za trpělivost. Naše obrovská práce snad nebyla marná. Dle dnešní  informace dostaneme 100 dávek od firmy Astra Zeneca. Měly by dorazit v úterý, středu či méně pravděpodobně ve čtvrtek ráno.

Rozhodly jsme se Vás obtelefonovat a objednat hned od středy, chceme vše vyočkovat do pátku. S tím souvisí i utlumení provozu ordinace od středy do pátku, abychom se mohly plně věnovat očkování těch nejrizikovějších z Vás, vesměs seniorů. Nebudeme objednávat na zbytná vyšetření/administrativu do pátku, nebude ani v našich silách brát neobjednané neakutní pacienty.

Prosíme ty, co mají u nás rezervaci na očkování, buďte na telefonu. Budeme objednávat 10 klientů na hodinu, nejprve krátké poučení a informace, posléze Vám jednotlivě změříme teplotu a naočkujeme Vás, po vakcinaci je nutno pobýt cca 30 minut v čekárně.

Na očkování: musíte být min. 14 dní zdrávi-bez akutního horečnatého onemocnění, nesmíte být v izolaci či karanténě pro COVID-19 a nesmíte být méně než 14 dní od jiného očkování. Klienti, kteří měli těžší alergickou reakci na jakékoli předchozí očkování, mají být očkováni pouze v očkovacím centru.

Očkování je pro Vás zdarma.

Druhá dávka proběhne za 12 týdnů.

Dostavte se prosím přesně na čas. Pokud by Vám v den očkování nebylo dobře, raději nechoďte a zavolejte.

11.3.2021

Vážení klienti,

doporučení pro praktické lékaře, jak se dostat k vakcínám, se mění podobně rychle jako doporučení pro občany..

Takže abychom dostali vakcíny co nejdříve, musíme mít co nejvíce lidí na seznamu, kteří se chtějí očkovat u nás. Musí jít o klienty zde registrované nad 70 let či mladší s vyjmenovanými chronickými onemocněními.

Dále dle informací z terénu budeme mít dávku vakcíny pro více než 100 pacientů. Doregistrováváme tedy další zájemce, u kterých by očkování proběhlo ještě v březnu, u ostatních pak v dubnu 2021.

Kdo by měl zájem, dejte nám prosím co nejdříve vědět, nejlépe mailem.

Je nutné neregistrovat se současně přes Centrální rezervační systém!!!

Moc děkujeme a nemůžeme se dočkat, až budeme moci začít s očkováním proti COVID-19.

9.3.2021

Máte cukrovku, vysoký tlak, vysoký cholesterol, chronickou bolest, depresi či schizofrenii? Nebo se jen tak ze zvědavosti podívejte na odkaz:

 https://kapitolyozdravi.cz

 Jsou tam podrobné informace o vzniku těchto onemocnění, jejich příznacích, diagnostice, léčbě a komplikacích, ale i zajímavé tipy na diety a zdravý životní styl.

Zlepšujeme zdravotní gramotnost. A ač se to nezdá, i v době covidové ostatní nemoci nevymizely..:)

 9.3.2021

Stav vakcinace proti COVID-19

Vážení klienti,

vše, co jsem mohla udělat pro Vaše co nejrychlejší naočkování, je dávno hotovo. Bohužel s námi nikdo,kdo přerozděluje vakcíny, nekomunikuje, vakcíny dosud žádné nemáme, ani zprávy, kdy by mohly dorazit. Týká se to naprosté většiny praktických lékařů. Ti, kteří jste si zamluvili vakcínu u nás, prosím mějte trpělivost, během března by měl každý praktik obdržet 100 vakcín pro své nejrizikovější pacienty. Budeme očkovat ihned, co je dostaneme. Prosím nehlašte se do centr. registračního systému, tím byste ztratili možnost vakcinace zde a tam by to nejspíše také rychleji nebylo.

Na březen máme již kapacity očkování plně obsazeny včetně náhradníků.

Další zájemce na očkování budeme registrovat nejdříve od 29.3., až poté, co všichni březnoví svou dávku dostanou a budeme vědět, komu lze vakcínu poskytnout a kolik vakcín a kdy dále dostaneme.

Věřte, že nás to stálo mnoho hodin, vše do pomalého a uživatelsky extremely not friendly systému (uživatelsky velmi nepřátelský a nepřehledný systém)  zanést, o jeho rychlosti ani nemluvě. Koupila jsem stříkačky a jehly, vše máme pro Vás připravené.

Jakmile vakcíny dorazí, dáme Vám hned vědět na web a budeme Vás obvolávat ohledně přesného termínu, buďte tedy na příjmu.

2.3.2021

Nově lze u nás přijímat registrace na očkování proti COVID-19 našich pacientů pod 70 let, kteří trpí těmito chorobami:

Diagnózy a zdravotní stavy, které jsou pokládány za ty s vysokým rizikem těžkého průběhu covid – 19:

diabetes mellitus (cukrovka) léčená perorálními antidiabetiky nebo inzulinem

obezita (BMI > 35 kg/m2)

závažné dlouhodobé onemocnění plic (pacient je v péči specializované ambulance nebo je léčen podáváním kyslíku v domácím prostředí)

závažné dlouhodobé onemocnění ledvin (pacient je v péči specializované ambulance nebo je zařazen do pravidelného dialyzačního programu)

závažné dlouhodobé onemocnění jater (pacient je v péči specializované ambulance)

onkologické onemocnění

stav po transplantaci orgánu nebo kostní dřeně a zápis na čekací listině před transplantací

závažné dlouhodobé onemocnění srdce (pacient je v péči specializované ambulance, např. ischemická choroba srdeční, chlopenní vada, kardiomyopatie)

vysoký krevní tlak léčený dvěma nebo více farmaky

závažné neurologické nebo neuromuskulární onemocnění či stav po poškození míchy postihující dýchací systém

vrozený nebo získaný kognitivní deficit, vývojová porucha chování nebo porucha mobility, která významně ovlivňuje schopnost pochopit a/nebo dodržovat nastavená protiepidemická opatření, např. nošení roušky, dodržování 2 m rozestupů apod.

vzácné genetické onemocnění se zvýšeným rizikem závažného průběhu onemocnění covid-19

léčba nebo onemocnění závažně oslabující imunitní systém (pacient je v péči specializované ambulance)

osoba pravidelně a dlouhodobě pečující o osobu z jedné z výše uvedených kategorií.

 

Důležité: pac., kteří chtějí být očkováni u nás, se nesmí registrovat do Centr. reg. systému!!!

Pokud již se někdo z těch, kteří podali žádost o registraci u nás, registroval i tam, je nutno nás kontaktovat ohledně vyškrtnutí z registrace k očkování zde, taková osoba musí již absolvovat očkování v očk. centru!!!

1.3.2021

Vážení klienti,

budeme mít pravděpodobně k dispozici vakcínu proti COVID -19 od britské firmy Astra Zeneca. Jedná se o velmi kvalitní vakcínu,která je účinná i proti britské  mutaci koronaviru. Prosím nepodléhejte fake news, které kolují na internetu, zde přikládám tvrdá data-prezentace od pana profesora Chlíbka, což je náš přední vakcinolog.

1.3.2021

Aktuální informace k očkování proti COVID-19

Dle posledního vyjádření lze u nás v ordinaci očkovat i pacienty pod 70 let, kteří mají vyjmenované choroby-rizika-ty budou zveřejněny zítra.  Budu Vás ihned informovat.

Dále prosíme všechny klienty, kteří chtějí být očkováni u nás (vakcíny bychom měly obdržet do 14.3.2021 a očkovat budeme hned), aby se neregistrovali současně do centrálního registru-poté by již nemohli být očkováni u nás, neboť by vypadli pro duplicitu.

Ti, kteří jsou již rozočkovaní či mají termín očkování či jsou registrováni v centrálním systému, již musí očkování absolvovat v očkovacích centrech.

Technicky: pacienti 70+ (čili ne 80+) by v centr. systému přišli na řadu až v dubnu/květnu, u nás by mohli velmi pravděpodobně dostat vakcínu již  v březnu.

24.2.2021

Vážení  klienti,

jistě jste zaregistrovali rozhodnutí vlády, že se praktici od 1.3.2021 zapojí do očkování a budou očkovat svoje registrované pacienty. Informace, které k tomu zaznívají v médiích, jsou nepřesné a evidentně vyvolávají u praktických lékařů i veřejnosti nereálná očekávání, pokusím se některé informace uvést na pravou míru.

Na úvod je třeba říci, že:

Nadále trvá kritický nedostatek vakcín. Trvá i nevůle některých hejtmanů a krajských koordinátorů do očkování zapojit praktické lékaře, koordinátoři to vnímají jako komplikaci. Z jejich strany trvá snaha preferovat  očkovací centra.

Od 1.3. se očkování u PL otvírá souběžně věkové skupině 80+ i 70+. Prioritou je samozřejmě očkovat nejprve seniory 80+, ale to nebude omezovat naši možnost  zároveň očkovat osoby 70+.

 Osoby v těchto věkových skupinách, které se budou chtít  očkovat u PL, se nebudou registrovat v centrálním rezervačním systému a budou se obracet přímo na PL.V tuto chvíli nebudeme mít  možnost očkovat neregistrované pacienty, ani učitele, ti se musí očkovat v očkovacích centrech. Není zatím ani možnost  očkovat  mladší pacienty s chronickým onemocněním.

Vzhledem k nedostatku vakcín je bohužel nutná registrace pacientů, kteří se přihlásí k očkování u praktického lékaře. Registraci provede praktický lékař.

Zásadním problémem bude distribuce vakcín. V tuto chvíli je nutné říci, že všichni PL rozhodně nebudou od 1.3. očkovat  a je zřejmé, že rozhodně všichni nebudou mít k tomuto datu ani k dispozici vakcíny. Zatím existuje pouze distributor na vakcíny Astra Zeneca a ty jsou v tuto chvíli také jediné, které můžeme v nejbližších týdnech v našich ordinacích očekávat. Jejich dodání ale limitují tři zásadní problémy:

1. Vakcín bude v březnu a dubnu přicházet do ČR poměrně málo.

2. Krajský koordinátor očkování má v tuto chvíli pravomoc stáhnout si jejich nelimitované množství (v extrémním případě všechny) pro potřeby očkovacích center. Teprve zbytek se bude distribuovat praktikům.

3. Minimální balení, které je možné do ordinace PL dodat,  je 100 dávek vakcíny. Krabici, která obsahuje 10 vialek po 10 dávkách nelze dělit.

 Shrnutí:

Budu čekat na přidělení PIN k mému vstupu do ISIN OČKO (mělo by proběhnout  zač. března 2021).

Poté tam musím zanést údaje minimálně100 pacientů 70+, kteří se chtějí očkovat u nás (zabere mi to několik desítek hodin!!).

Poté budu zařazena do pořadí PL, kterým se (možná, když to krajský koordinátor dovolí) budou někdy vakcíny distribuovat.

Poté začneme tyto pacienty ihned očkovat.

Prosíme tedy všechny zájemce o očkování proti COVID -19 v naší ordinaci ročník 1951 a starší, aby se nám ozvali MAILEM či lístečkem do schránky se jménem, ročníkem a textem: zájem o očkování proti COVID-19. Prosím kvůli očkování NETELEFONUJTE, linka musí zůstat dostupná pro nemocné!!!!! 

19.2.2021

odpovědi na Vaše nejčastější dotazy ohledně covid-19 a očkování otázky

18.2.2020

Očkování proti COVID-19

Vážení klienti, jak je znát z informací z masmédií - očkování proti COVID-19, což je naše nejdůležitější zbraň pro boj s virem a asi jediná šance k návratu k předkovidovému životu, v ČR vázne. Zatím nejsou ani zdaleka očkovaní  všichni zdravotníci a senioři 80+ (skupina 1A dle Národní vakcinační strategie).

Praktičtí lékaři bohužel dosud žádné vakcíny nemají, byť opakovaně hlásají svou připravenost k očkování. Já sama jsem opakovaně vakcíny poptávala,psala na magistrát i jinam, bez odpovědi. Netušíme, zda a kdy vakcíny dostaneme. Jistě bychom spolu s ostatními kolegy byli schopni výrazně navýšit počet vakcinovaných, byť na úkor našeho času. Veškeré povinnosti související s očkováním jsou totiž zejména časově extrémně náročné, už bude náročný logistický problém sestavit pořadí zájemců, nazvat je na přesný čas a mít vždy v záloze další, kdyby někdo akutně vypadl. Vakcíny se totiž ředí po 6 či 8 či 10, které se musí do 6 hodin vyočkovat, nelze je skladovat. Dále je nutné vykazování pojišťovnám a zejména do ISINu, což zabere po zacvičení se (půjde o mnoho údajů, které budeme muset u každého očkovaného jedince vyplňovat) 10-15 min. na 1 očkovaného.

Naše ordinace má jednoznačně proaktivní přístup stran jakékoli prevence, čili i očkování. Jsme se sestřičkou ochotny se očkování i přes výrazné zejména časové nároky věnovat.

Pokud bychom vakcíny přece jen dostaly, chtěly bychom ihned začít s vakcinací. Nejdříve to budou zde registrovaní klienti nad 80 let, kteří dosud nebyli očkovaní v očk. centrech ani nemají již zarezervovaný konkrétní termín na očkování tamtéž.

Abychom byly připravené, rády bychom si udělaly seznam zájemců. Vakcíny bychom měly dostat, nerozhodne-li vláda opět jinak, na přelomu března a dubna 2021.

Prosíme všechny klienty 80+ (využijte ev. pomoci Vašich rodinných příslušníků), aby nám nahlásili, zda již byli očkováni a kdy (např. únor 2021).

Dále prosíme zájemce o očkování v naší ordinaci (zatím pouze zde registrovaní 80+, kteří nebyli naočkování jinde ani nemají závazný termín k očkování v očk. centru), aby se nám do konce února 2021 nahlásili, a to mailem či vhozením kartičky do schránky (celé jméno a příjmení, rok narození, text-zájem o očkování proti COVID -19 zde). Z důvodu extrémního počtu každodenně volajících prosím nepoužívejte k nahlášení očkování telefon, linka musí být k dispozici pro akutně nemocné.

Mockrát děkujeme a věříme, že Vás budeme moci naočkovat!

14.12.2020

Vážení klienti,

prosíme Vás o pečlivé dodržování protiepidemických opatření a respektování provozu ordinace, jak je nastaveno. I přes masivní mediální kampaň a všudypřítomné informace o tom, jak se chovat, mám-li příznaky COVID-19, a veliké upozornění na dveřích naší ordinace k nám jen za posledních 10 dní i tak bez předchozího objednání  dorazilo několik lidí s COVID-19.  Je smutné, když někdo svým bezohledným chováním vědomě ohrožuje a dostává do karantény ostatní, nejenom nás se sestřičkou, ale i všechny ostatní pacienty v čekárně, mnohdy křehké seniory. Jen upozorňujeme, že toto chování může být dle platných legislativních předpisů sankcionováno.

Buďme prosím ohleduplní a zodpovědní. Pokud budete pociťovat jakékoli známky, že Vám není dobře-zvýšená teplota, velká únava, kašel, rýma, bolest v krku, bolest hlavy, zad, třesavky, zimnice, ztráta chuti či čichu, kontaktujte nás distančně-telefonicky či mailem. Nevstupujte do čekárny bez předchozí porady s námi.

 

Děkujeme za pochopení.

7.12.2020

Vážení klienti,

od minulého týdne funguje na Praze 11 již 2. odběrové místo na COVID-19, a to na parkovišti u polikliniky Šustova 1930/2, v provozu je každý všední den 8-13hodin.

Rezervace.euclaboratore.cz

11.11.2020

Vzhledem k rapidně se zhoršující epidemiologické situaci a platným legislativním nařízením je bezpodmínečně nutné vstupovat do čekárny i ordinace výhradně se zakrytým nosem i ústy (rouška, respirátor), taktéž platí nutnost 100% objednávání (i na odběry krve, Quicky atd.);

Maximální povolený počet pacientů v čekárně jsou 3.

Neobjednaní klienti nám velmi komplikují provoz a jsou zdrojem stížností od klientů řádně objednaných, neboť jsme se je až dosud snažily vždy vmezeřit mezi objednané klienty, což mělo za následek jejich delší čekání zde.

Od 7.9.2020 tedy všichni, kdo dorazí a nebudou objednáni, dostanou automaticky termín od sestřičky na určitý den a hodinu.

Samozřejmě ošetříme ihned život ohrožující stavy.

Jiné neobjednané klienty ošetříme pouze v případě, že někdo z objednaných nepřijde či to nenaruší časový provoz ordinace.

11.11.2020

Vážení pacienti, po dvou měsících úsilí je od pondělí 9. 11. otevřeno odběrové místo pro testy na nemoc COVID-19  i u nás na Praze 11. Provozní doba je 8,00-16,00. Je umístěno u sportovního areálu Multifunkční haly Jedenáctka VS a Jižní Město na parkovišti vlevo tak, aby nebyl omezen provoz areálu. 
Podrobné informace naleznete na odkazech:

¨prevedig aktuality

objednání na jedenáctce

pokyny

prevedig

4.11.2020

Vážení klienti,

prosíme Vás, abyste telefonovali do ordinace nejlépe mezi  9.-11. hodinou dopoledne, ve čtvrtek pak mezi 14. A 16. hodinou. Pomůžete nám pak lépe si organizovat čas. Ráno či na začátku pracovní doby je zde nejvíce akutních pacientů  a klientů na odběry. Moc děkujeme za pochopení.

Dále jsme Vám chtěly poděkovat, většina z Vás se snaží dodržovat a respektovat platná pravidla, byť je to pro nás všechny omezující. Případů COVID-19 je hodně i u našich registrovaných pacientů, buďte prosím stále obezřetní. Většinou onemocní ti, kdo byli v kontaktu s posléze pozitivně testovanou osobou a neměli roušku. Proto je nutné dodržovat bezpodmínečné nošení roušek ve všech vnitřních prostorech kromě vlastního domova. 

Stále platí, že osoby s příznaky respiračního infektu (zvýšená teplota, kašel, rýma, bolesti v krku, bolesti hlavy, ztráta čichu a chuti) musí kontaktovat lékaře telefonicky/mailem. Pomožte nám udržet naši ordinaci bezvirovou. To umožní pokračování naší práce včetně prevencí, dispenzarizací hypertoniků, diabetiků, očkování a běžné kurativy, neboť ostatní nemoci v době pandemické bohužel nevymizelyJ.  Bohužel již jsou u kolegů zaznamenány úmrtí v souvislosti s COVIDem, kdy se pacienti báli přijít k lékaři např. s bolestí na hrudi a posléze zemřeli na infakrt. Fungujeme v plném režimu, jen za nutnosti dodržování přísných hygienických opatření. Na vše objednáváme, aby nedocházelo ke kumulaci klientů v čekárně.

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.